معرفی میراژ ۲۰۰۰

آموزش خلبانی برای ورود به ارتش
آوریل 11, 2017
کمان ۹۹
آوریل 18, 2017

میراژ۲۰۰۰ جنگنده‏ای است که بسیار به اسلاف خود یعنی میراژهای ۳، ۵ و ۵۰ شباهت دارد، اگرچه به هیچ وجه گونه‏ای دیگر از جنگنده‏های میراژ ۳ ، ۵ و ۵۰ محسوب نمی‏شود و این شباهت، تنها به دلیل بال دلتا شکل این هواپیماهاست. میراژ۲۰۰۰ تمامن یک هواپیمای جدید به حساب می‏ آید که دارای سیستم‏های بسیار پیشرفته ی رهگیری می‏باشد. ماموریت دوم این هواپیما، انجام عملیات بر علیه اهداف زمینی است، بدین جهت، میراژ۲۰۰۰ طیف گوناگونی از تسلیحات هوا به زمین را قادر است حمل کند؛ از جمله ی این تسلیحات می‏توان به، موشک‏ها و بمب‏ های هدایت لیزری اشاره کرد.

هواپیمای میراژ ۲۰۰۰ یک «جنگنده ی چندماموریته» ساخت کارخانجات هواپیماسازی داسو (Dassault Aviation) می‏باشد. این جنگنده به سال ۱۹۸۴ در نیروی هوایی فرانسه وارد خدمت شد، سپس کشورهای امارات، مصر، یونان، هند، پرو، قطر و تایوان، این هواپیما را به خدمت گرفتند.

هواپیمای Mirage 2000 یک جنگنده ی چندمنظوره در انواع یک و دو نفره است. این هواپیما مجهز به سیستم HOTAS می‏باشد. در این هواپیما، نمایشگر سربالا با پنج خط نمایشگر پیشرفتهء لولهء اشعهء کاتد (APSI) یکپارچه شده است.اطلاعاتی که در نمایشگر سربالا و داخل کابین به نمایش درمی‏آید، مشتمل بر داده‏هایی بدست آمده از کنترل پرواز (ارتفاع، سرعت و . . . )، اطلاعات ناوبری، اطلاعات درگیری با دشمن و شلیک تسلیحات می‏باشد.داده‏ های بدست آمده از حسگرها و اطلاعات مدیریتی سیستم‏های هواپیما، بر روی دو نمایشگر رنگی (که در کابین در یک راستا قرار گرفته‏اند)، به اطلاع خلبان رسانده می‏شود.

منبع : ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code